Кристиано Роналдо поиска от Манчестър Юнайтед повишаване на заплатата в размер на 170 000 паунда на седмица - приблизително 250 000 евро, съобщава вестник "Мирър". Исканията на португалеца идват само няколко месеца, след като се считаше, че сагата Реал (Мадрид) е приключила.

Неговият агент Жорже Мендеш е започнал разговори, още повече, че и Манчестър Юнайтед дава индикации от месец чрез изпълнителния директор Дейвид Гил, но на ниво 150 000 паунда на седмица. През миналата година Кристиано подписа нов 5-годишен договор за 120 хил.
Налице е обаче страх от намесата на милиардите на шейх Мансур, новият собственик на градския съперник Манчестър Сити. Той е готов на всичко, а прогнозата е, че в следващите два трансферни прозореца ще прати в историята всички трансферни рекорди на Албиона.

Очакваното привличане в Сити на Жозе Мауриньо е достатъчен повод за притеснения, защото би било наивно да се мисли, че Жозе няма да се чуе с Роналдо.
Припомняме, че в опита си да отвлече Димитър Бербатов в последния момент Манчестър Сити оферира на българина именно заплата от 150 000 паунда на седмица, която той отказа, заради мечтата си да играе на "Олд Трафорд". На този етап цената на мечтата на Бербатов е 2 милиона паунда по-малко годишно.