Кристъл Палас записа първа победа победа като гост във Висшата лига от началото на сезона, след като в мач от 18-ия кръг разби Лестър с 3:0.

"Орлите" изиграха страхотен двубой и това бе най-малкото, с което можеше да си тръгне от "Кинг Пауър Стейдиъм".

Рияд Марез обвини шефовете на Лестър в двуличие

Рияд Марез: Не губя надежда, че ще си тръгна от Лестър

"Вярвам, че ще стигна до върха"

В 19-ата минута Кристиян Бентеке вкара за 0:1, след като се възползва от отлично центриране на Андрос Таунзънд. Попадението бе първо за лондончани далеч от дома от началото на сезона. В 40-ата минута Вилфред Заха удвои.

В 61-ата минута Уилфред Ндиди бе изгонен за втори жълт картон. Нигериецът падна в наказателното поле на гостите, като реферът прецени, че е симулирал.

Снимка 329403

В продължението на срещата резервата Бакари Сако с прецизен удар направи резултата класически за крайното 0:3.

Така Кристъл Палас събра 17 точки и за първи път от началото на сезона се измъкна от зоната на изпадащите. Лестър е осми с 26 пункта.