Отборът на Куинс Парк Рейнджърс трябваше да чака цели 17 кръга, за да запише първата си победа за сезона 2012/13 в английския футболен елит. Възпитаниците на Хари Реднап се наложиха с 2:1 у дома над Фулъм, като по този начин взеха за първи път 3 точки на куп.

Всичко по-интересно в срещата се случи след почивката, когато паднаха всички попадения. Адел Таарабт изведе КПР напред в 52-ата минута, а отново той направи резултата 2:0 в 68-ата минута. В заключителните секунди на срещата влезлият като резерва Младен Петрич върна интригата в двубоя, но до последния съдийски сигнал Робърт Грийн и защитниците пред него не допуснаха грешка.

Бившият български национал Димитър Бербатов остана на терена през всичките 90 минути за Фулъм.

Благодарение на успеха КПР изплува от дъното и вече е на 19-а позиция с 10 точки. Фулъм са с 20 точки и също се намират в долната част на таблицата.

КПР - ФУЛЪМ 2:1

1:0 Таарабт (52')

2:0 Таарабт (68')

2:1 Петрич (88')

КПР: Грийн, Траоре, Хил, Онуоха, Нелсен, Таарабт, Райт-Филипс (85' Фабио), Фурлин, М'биа, Сисе, Маки

ФУЛЪМ: Шварцер, Рийзе, Хангеланд, Беърд, Ричардсън (63' Петрич), Хюз, Ритер (46' Кели), Сидуел, Дъф, Бербатов, Родайега (72' Дежага)

Главен съдия: Аткинсън.