Отборът на Тотнъм очаквано преодоля съпротивата на състава на Уимбълдън, в сблъсъка между двата тима от третия кръг на турнира ФА Къп.

Елитният столичен състав се наложи над опонента си с 3:0, като две от попаденията бяха реализирани от лидера на отбора и основна трансферна цел на всички водещи тимове на Стария континент - Хари Кейн.

Почетино: Хари Кейн трябва да остане при нас

"Нормално е да не желаем да го продаваме"

Английският национал бе сравнително "мълчалив" в изявите си на терена през голяма част от двубоя, но "проговори" на два пъти - по доста категоричен начин.

Снимка 332623

Бутналият редица рекорди през последните два сезона нападател реши всичко в мача само в рамките на 2 минути - между 63-ата и 65-ата.

Той се разписа с два майсторски изстрела, като за едно от попаденията му асистира Сисоко.

Снимка 315398

Крайното 3:0 оформи Вертонген, разписал се след 71 минути игра.

Тотнъм владееше инициативата през основната част от двубоя, но атакуващите състезатели на тима нямаха шанс пред гола.

Мениджърът на тима Маурисио Почетино пък удържа на обещанието си и включи в игра почти всички налични свои основни състезатели в отбора, без да подценява сблъсъка.

Снимка 332622

Така "шпорите" очакват следващия си опонент в надпреварата, докато за Уимбълдън остават единствено спомените от добре проведеното първо полувреме.

В друг мач от тази фаза на турнира кръв и счупени зъби белязаха сблъсъка между третодивизионния Шрюсбъри Таун и Уест Хем. Двамата тима ще преиграват срещата, тъй като завършиха при резултат 0:0.