Истински кошмар преживяха фенове и играчи на Манчестър Юнайтед срещу Уест Хем. „Чуковете" разгромиха „червените дяволи" с 4:0 на своя „Ъптън парк" в четвъртфинален мач за Карлинг къп.

Мениджърът на Юнайтед Алекс Фъргюсън спази традицията си в турнира и пусна много резерви в стартовия състав. Бербатов и Руни пък дори не бяха в групата, което в крайна сметка изигра лоша шега на шотландеца.

Нападателното дуо на Манчестър бе в състав Хавиер Ернандес и Бебе, но двамата така и не успяха да сътворят нещо кой знае какво пред вратата на Робърт Грийн.

Още в самото начало гол на Виктор Обиня бе правилно отменен заради засада. Нямаше какво да помогне на „червените дяволи" обаче в 22-ата минута, когато юношата на Юнайтед Джонатан Спектър засече с глава центриране на Обиня и откри - 1:0.

В 37-ата отново комбинация между Обиня и Спектър изведе последния в отлична позиция и той наказа вратаря Кушчак.

На почивката Сър Алекс се опита да промени нещо, заменяйки инертния Бебе с Федерико Македа, но и това не помогна особено на манчестърци.

В 57-ата мин. Карлтън Коул направи резултата класически след поредна асистенция на направилия невероятен мач Обиня.

Десетина минути по-късно отново Коул направи резултата разгромен след пас на (о, каква изненада) Виктор Обиня.

Така Манчестър Юнайтед записа първа загуба за сезона във всички турнири, а последния във Висшата лига Уест Хем продължава на полуфиналите. „Червените дяволи" пропуснаха и възможността да защитят трофея, на който са носители в последните две години.

Уест Хем:Грийн, Фубер, Томкинс, Ъпсън, Бен Хайм, Барера, Ковач, Спектър, Боа Морте, Коул, Обиня;

Манчестър Юнайтед:Кушчак, О'Шей, Смолинг, Евънс, Фабио, Обертан, Флетчър, Андерсон, Гигс, Ернандес,Бебе;