Само преди седмици Манчестър Юнайтед отпадна от Уулвърхемптън за ФА Къп след поражение с 1:2, а ето че тази вечер "червените дяволи" изживяха своето дежа вю.

Футболистите на Оле Гунар Солскяер допуснаха обрат, който може сериозно да развали плановете им за класиране в Топ 4 в края на сезона - основната цел пред отбора.

А началото бе повече от добро за "червените дяволи"! Те дръпнаха в резултата с попадение на Скот Мактоминей в 13-ата минута, който с плътен удар от наказателното поле порази целта - 1:0 за Юнайтед!

Сравнително бързо обаче Уулвс стигна до изравняване, след като Диого Жота остана на чудесна позиция срещу Де Хеа и вдигна публиката на крака за 1:1 - резултат, при който дойде почивката!

Снимка 415866

Втората част продължи под диктовката на Юнайтед. Играчите на Солскяер контролираха двубоя в първите минути на второто полувреме, Мактоминей бе много близо второ попадение, но негов удар с глава пред вратарското поле бе отразен перфектно от Руи Патрисио!

В 57-ата минута ситуацията за Юнайтед се усложни, тъй като Ашли Йънг получи втори жълт картон и бе изгонен, а кулминацията дойде в 77-ата минута!

При изсипана топка в наказателното поле и разбъркване пред голлинията Крис Смолинг си отбеляза автогол - 2:1!

До края гостите опитаха да стигнат поне до равенство, но така и не застрашиха опасно вратата на "вълците", нанасяйки им втора загуба.

Поражението остави Юнайтед на петата позиция с 61 точки, колкото има и четвъртият Тотнъм. "Шпорите" обаче са с мач по-малко.