Отборът на Ливърпул записа равенство на старта на новия сезон в английската Висша лига.

Мърсисайдци стигнаха до точката на гости на Уотфорд, във втория двубой от програмата на първия кръг на Премиър лийг.

Домакините поведоха на популярния си гост, но допуснаха да бъдат обърнати до 2:3. Все пак в заключителните секунди от сбъсъка те се добраха до точката, след попадение на Бритос.

Точни за Уотфорд бяха именно Бритос, Окака и Дукур, докато за "червените" се разписаха Мане, Фирмино и Салах.

Резултатът бе открит още в 8-ата минута, когато Окака даде преднина на "жълтите".

Мане върна интригата в мача след 29 минути игра, но само 3 по-късно Клоп трябваше отново да смени усмивката си с намръщено, критично лице, тъй като съперникът си върна предимството, с попадение на Дукур.

Снимка 307774

Ливърпул нанесе своя удар само в рамките на две минути през второто полувреме.

Това се случи между 55-ата и 57-ата минути, когато първо Фирмино бе точен от дузпа, а след това Салах, след пас на Фирмино, покачи на 3:2.

Снимка 307775

Крайното 3:3 оформи Бритос, разписал се буквално в заключителните мигове от сблъсъка.

Без никакво съмнение гостите бяха фаворит в този мач, но и домакините демонстрираха характер и умения. Проблемът пред Юрген Клоп бе Филипе Коутиньо, който подаде молба за трансфер и категорично отказа да играе в днешния мач, ден преди началото му.

Уотфорд е загубил три от последните си четири срещи с този противник, при голова разлика 4-12 в полза на "мърсисайдци".