Кардиф победи Суонси в мач от 10-ия кръг на Висшата лига. „Синигерите" се наложиха у дома с 1:0 в уелското дерби на първенството.

Така Кардиф прекъсна серията си от 3 мача без победа.

Срещата започна с натиск на „лебедите". В 8-ата минута Нейтън Дайър пропусна изгодно положение, пращайки топката право в ръцете на вратаря. Домакините постепенно нацелиха верния ритъм. В 19-ата минута Стивън Коулкър стреля, но ударът му мина на сантиметри от вратата.

„Синигерите" взеха инициативата и в началото на второто полувреме доминираха. В 62-ата минута опитният Крейг Белами намери Ствиън Коулкът, който с глава откри резултата.Гостите отвърнаха на удара с няколко опасни положения, но без резултат.
След този мач Кардиф е с 12 точки на 12-ата позиция. Суонси пък е 13-ти с 11 пункта.