Отборът на Челси продължава с неубедителното си представяне от началото на сезона. В среща от 25-ия кръг на Висшата лига, воденият от Андре Вила-Боаш отбор загуби с 0:2 като гост на Евертън. По този начин лондочани изхвърчаха от Топ 4 в Англия за сметка на Арсенал, който в същото време победи като гост с 2:1 Съндърланд.

Стивън Пиенаар откри резултата на „Гудисън Парк" още в петата минута. Халфът получи добра топка в полето, изпревари Бранислав Иванович и с техничен удар не остави шанс на Чех - 1:0. В следващите минути гостите създадоха няколко добри положение, в които обаче липсваше точният завършващ удар.

През втората част момчетата на Дейвид Мойс показаха изключително организирана игра, с която заключиха пространствата пред вратата си. 20 минути преди края на двубоя аржентинецът Стракуалурси получи удобна топка и с точен удар матира за втори път Чех - 2:0.

До края на срещата лондончани наложиха хаотичен натиск, който не доведе до никакви по-сериозни положения пред вратата на Хауърд.

ЕВЕРТЪН - ЧЕЛСИ 2:0

1:0 Пиенаар (5')

2:0 Стракуалурси (72')

Евертън: Хауърд, Бейнс, Хейтинга, Дистен, Невил, Гибсън (89' Хибърт), Кейхил, Пиенаар (74' Дренте), Фелайни, Донован, Стракуалурси (90' Дъфи)

Челси: Чех, Босингва, Иванович, Давид Луиш, Коул (77' Бертранд), Есиен (69' Малуда), Лампард, Мейрелеш, Торес, Мата (77' Лукаку), Стъридж

Главен съдия: Джоунс.