Проблемите в Манчестър Сити се задълбочават с всеки следващ мач. След като през седмицата "гражданите" бяха направени на пух и прах от Барселона, хората на Пеп Гуардиола нямаха аргументи и в шампионатната си битка срещу Сатухямптън. Домакините се добраха трудно до равенството 1:1, което увеличи серията на тима на три мача без успех в Премиър лийг.

Снимка 259032

За разлика от предишните си сблъсъци, днес Сити не показа и нещо интересно в предни позиции. Бойкият им опонент се възползва максимално добре от това в 27-ата минута, когато надцененият бранител - Джон Стоунс сътвори уникална глупост и подари коженото кълбо на Нейтън Редмънд. За бързакът пък не беше никакъв проблем да даде аванс на "светците".

Стоунс опита да изкупи вината си с гол до почивката, който обаче не бе отменен поради засада.

На почивката Гуардиола демонстрира тънък треньорски усет, пускайки в игра Ихеаначо вместо Де Бройне. Нигериецът не го разочарова и в 55-ата минута съумя да изравни. Сане овладя едно дълго подаване, след което пусна хитър пас към връхлитащия африканец, който от няколко метра не остави шансове на Форстър.

Снимка 259034

До края Сити опита всичко, за да грабне 3-те точки, но липсата на настроение и добра спортна форма се оказаха решаващи за ремито. "Гражданите" запазиха първото си място в елита, ала вече имат еднакъв точков актив с Арсенал и Ливърпул. Саутхямптън пък вече не познава вкуса на загубата в пети двубой. Хората на Клод Пюел са на осмото място с 13 пункта.

МАНЧЕСТЪР СИТИ - САУТХЯМПТЪН 1:1

0:1 Редмънд (27"), 1:1 Ихеаначо (55")

СТАДИОН: "Етихад"

СЪДИЯ: Марк Клатенбърг

МАН СИТИ: Браво, Компани, Стоунс, Коларов, Сане, Фернандиньо, Гюндоган, Силва, Де Бройне, Агуеро, Стърлинг (резерви: Кабайеро, Фернандо, Нолито, Навас, Клиши, Отаменди, Ихеаначо)

САУТХЯМПТЪН: Форстър, Мартина, Фонте, Ван Дийк, Макуин, Класи, Ромеу, Дейвис, Тадич, Редмънд, Остин (резерви: Макарти, Йошида, Родригес, Уорд-Праус, Буфал, Стивънс)