Тотнъм спечели с 2:1 срещу Арсенал в дербито на Северен Лондон от 7-ия кръг на английската Висша лига. Още в самото начало Скот Паркър пропусна сам срещу Войчех Шчесни.

След това Ван дер Ваарт за домакините и Жвервиньо и Уолкът на два пъти опитаха късмета си. Така се стигна до 40-ата минута, когато резултатът беше открит.

Адебайор подаде към Рафа ван дер Ваарт, който овладя на гърди и от въздуха матира полския вратар на гостите. В началото на второто полувреме обаче Арсенал се върна в срещата мощен шут на Аарън Рамзи.

Малко след това и Адебайор се провали, останал сам срещу Шчесни. В 73-ата обаче вратарят капитулира, намесвайки се левашки след удар на Кайл Уокър от около 30 метра. До края "шпорите" контролираха изцяло събитията и при малко повече концентрация можеха да затвърдят успеха си.

С него Тотнъм е вече на 6-о място с 12 точки. Арсенал пък е на 15-а позиция със 7 т.