Арсенал победи с 2:1 Ливърпул като гост и заби пореден пирон в ковчега на "мърсисайдци". С автогол на Глен Джонсън и страхотно попадение на Андрей Аршавин гостите надвиха своя съперник. За домакините се разписа Дирк Каут, който изведе своите напред през първата част.

С победата гостите се върнаха на 3-ото място във временното класиране с 31 точки. Ливърпул пък е на 7-о място с актив от 24. Така бъдещето на Рафаел Бенитес остава под сериозна въпросителна.

През първото полувреме Ливърпул надигра своя съперник. Домакините създадоха доста положения. Първото от тях бе изтървано от Фернандо Торес. Той остана сам срещу Алмуния, но не успя да го преодолее. Малко след това Стивън Джерард бе съборен от Гала в наказателното поле, но Хауърд Уеб даде знак играта да продължи. В крайна сметка логичното се случи и Каут изведе домакините напред. Той се разписа, след като Алмуния не реагира добре при едно центриране.

След почивката мърсисайдци допуснаха много груби грешки и логично загубиха. В 50-ата минута Глен Джонсън се вкара автогол. Само осем минути по-късно Джонсън не реагира добре, а Аршавин мигновено пое топката и с кинжален удар направи Рейна безпомощен.

При 2:1 тимът на Арсен Венгер прие играта в своята половина. Въпреки това Ливърпул така и не създаде нищо опасно пред Алмуния. За Арсенал Аршавин можеше да вкара трети гол, но нямаше късмет. В крайна сметка тимът на Рафаел Бенитес отново разочарова своите фенове.

Ливърпул – Арсенал 1:2