Челси допусна ново разочарование във Висшата лига. „Сините" загубиха като гост на Суонси с 0:1 в мач от 32-ия кръг на Висшата лига.

Това е и първият удпех на „лебедите" над лондончани в историята на Висшата лига. Днешната загуба пък бе първа за Гуус Хидинк от повторното му завръщане на "Стамфорд Бридж".  Успешната серия начело със специалиста продължи 15 шампионатни мача.

Въпреки поражението, Челси е в средата на таблицата, заемайки 10-ото място. „Лебедите" пък са на 13-ата позиция.

Единственото попадение падна в 25-ата минута. Тогава Сигурдсон отправи много хубар удар с воле границата на наказателното поле и по този начин прати топката в десния ъгъл на противниковата врата.

В 44-ата минута Пато бе на косъм от изравнителен гол, но от близка дистанция не успя да вкара в опразнения ъгъл и прати топката в аут.

В 75-ата минута направи сериозен пропуск, след като на празна врата не успя да отклони с глава центрирането на Сигурдсон и прати топката над вратата.