Хари Кейн блесна с нов хеттрик, а Тотнъм разнебити Борнемут с категоричното 5:1, в мач от 10-ия кръг на Висшата лига.

„Шпорите" успяха да обърнат резултата в своя полза, след като домакините поведоха с бърз гол в началото на срещата. Това обаче само мотивира лондончани, както и Хари Кейн.

Двубоят стартира много обещаващо, като Мат Ричи успя да се разпише още в първата минута на двубоя, след като пое центрирана отляво топка, а след това преодоля Уго Лорис за 1:0.

В 9-ата минута Артур Боруц извърши нарушение срещу Хари Кейн, а потърпевшият застана на бялата точка, за да отбележи за 1:1.

В 17-ата минута Муса Дембеле се оказа на точното място в точното време, за да овладее топката в наказателното поле, да преодолее двама защитници и да реализира отблизо за 2:1.

В 29-ата минута, след груба грешка на Боруц, който не успя да улови топката Ерик Ламела оформи резултата отблизо, с който двата тима се оттеглиха на почивка - 3:1.

След нея Хари Кейн реализира още две попадения, за да оформя своя хеттрик в срещата. В 56-ата минута Кристиан Ериксен центрира, а нападателят падайки засече за 4:1. В 63-ата минута отново 22-годишният футболист отблизо вкара за крайното 5:1.

Тотнъм заема 6-о място със 17 точки, докато Борнемут е на 17-о с 8.