Хеттрик на Фернандо Торес донесе на Ливърпул победата с 3:2 като домакин на Мидълзбро. Това бе едва втория успех на мърсисайдци във Висшата лига след Нова година и помогна на „червените" да се качат на четвърта позиция в класирането.

Мърсисайдци изоставаха в резултата, след като Тунджай даде аванс на гостите в 8-ата минута. Тогава обаче настъпи часът на Торес, който вкара три гола за да доведе нещата до 3:1.

Стюърт Даунинг върна едно попадение за Боро, но само две минути по-късно гостите останаха с човек по-малко след отстраняването на Алиадиер.

Борещият се за място в зона УЕФА Портсмут победи с 1:0 Съндърланд, като попадението бе дело на Джърмейн Дефоу. Любопитното в мача, бе че вратарят Дейвид Джеймс записа своя мач № 500 във Висшата лига.

В битка на дъното на класирането Уигън надигра Дарби Каунти с 2:0. Лондонският Фулъм остана в зоната на изпадащите, след като допусна домакинско поражение с 0:1 от Уест Хям.

По рано днес Арсенал пропусна да победи Бирмингам като гост и двата тима завършиха 2:2 в мач засенчен от тежката контузия на Едуардо.

• Ливърпул - Мидълзбро 3:2

0:1 Тунджай (8), 3:1 Торес (28, 29, 61), 3:2 Даунинг (83)

Ливърпул: Рейна, Финън, Арбелоа, Хупия, Аурелио, Кайт (73-Рийзе), Лукаш, Масчерано, Бабел (62-Бенаюн), Джерард, Торес (90-Крауч)

Мидълзбро: Шварцър, Йънг, Уитър, Граунд, Погатец, О'Нийл (59-Мидо), Рочембак, Арка, Даунинг, Алиадиер, Тунджай (69-Алвеш)