Отборът Хъл Сити не успя да се отдалечи на безопасно разстояние от зоната на изпадащите. "Тигрите" изненадващо се сринаха при домакинството си на Съндърланд и загубиха с 0:2. Нещо повече, съперникът им от Северна Англия е вече изпаднал и този следобед играеше само за честта си на "Кей Си Стейдиъм".

"Черните котки" нанесоха своя удар през второто полувреме, когато в мрежата на Якупович се разписаха Били Джоунс и Джърмейн Дефо.

Снимка 292377

Така "тигрите" на Марко Силва до последно ще водят битка със Суонзи за запазване на елитния си статут.

Друг тим, който доскоро бе замесен в драмите на дъното - Лестър, продължава възхода си в таблицата. "Лисиците" на Крейг Шекспир вече са на 9-то място, след като разбиха с 3:0 лондонския Уотфорд. Първи гол с екипа на шампионите реализира Ндиди, а през втората част точни бяха Марез и Марк Олбрайтън.

Снимка 292375

В битка от средата на таблицата, Бърнли и Уест Бромич пък си спретнаха зрелищно реми 2:2.

Ман Сити разгроми Кристъл Палас с 5:0

Сити превзе третото място след бой по Кристъл Палас, да треперят Клоп и Ливърпул