Манчестър Сити смаза Норич в мач от 10-ия кръг на Висшата лига. „Гражданите" победиха със 7:0 на своя „Етихад". Така Сити се завърна в Топ 4, след като до преди този мач бе на 7-ата позиция.

Головото шоу в Манчестър започна в 16-ата минута. Тогава халфът на „канарчетата" си вкара комичен автогол за 1:0. Четири по-късно Серхио Агуеро намери Давид Силва, който отблизо удвои.

В 25-ата минута Матия Настасич стреля точно с глава за 3:0. Серхио Агуеро се отличи с втора асистенция, този път към Негредо за 4:0. Головата фиеста за първата част спря до този резултат.

В 60-ата минута Яя Туре реализира за 5:0. 11 по-късно Агуеро също успя да запише името си сред голмайсторите с красив гол.

Крайният резултат бе оформен от Един Джеко в 86-ата минута след асистенция на Хесус Навас.

В друг мач от 10-ия кръг Хъл Сити победи Съндърланд у дома. „Тигрите" се наложиха с 1:0, прекъсвайки серията си от три мача без победа. „Черните котки" пък са на незавидно място в класирането - 19-ото място и се очертават да са сред отборите, борещи се за оцеляване този сезон.

Единственото попадение в мача падна в 25-ата минута, след като Куеяр си вкара автогол. В 45-ата минута двама от играчите на гостите бяха изгонени заради сбиване.

В друг мач от кръга УБА победи аутсайдера във Висшата лига Кристъл Палас. „Дроздовете" се наложиха у дома с 2:0. Точни за домакините бяха Бераино в 44-ата минута и Макоули, седем минути преди края.