Манчестър Сити разгроми новак. „Гражданите" съсипаха с  5:1 Борнемут в среща от 9-ия кръг на Висшата лига, която се игра на "Етихад Стейдиъм".

Отсъствието на контузения Кун Агуеро изобщо не повлия на играъа на домакините. Заместника му Вилфред Бони се представи отлично и се отчете с два гола и асистенция.

Над всички обаче бе Рахийм Стърлинг, който направи феноменален мач и реализира хеттрик.
Стърлинг откри резултата в 7-ата минута след асистенция на бившия голмайстор на Суонзи. Самият Бони реализира четири минути по-късно и така удвои аванса на тима си.
Мъри намали в 22-ата минута, но седем по-късно Стърлинг вкара втория си гол в мача след подаване на Де Бройне. В самия край на полувремето последният оформи хеттрика си. В 89-ата минута пък Бони оформи крайния резултат.

След тази среща Ман Сити е лидер в класирането с актив от 21 точки.