Тотнъм разгроми госта си Куинс Парк Рейнджърс със звучното 4:0, в срещата между двата тима от 2-рия кръг на английската Висша лига.

Два гола за победителите реализира Насер Шадли, а по едно попадение добавиха още Ерик Дайър и Емануел Адебайор.

Мениджърът на Тотнъм - Маурисио Почетино включи в състава си част от футболистите, взели участие в мача с АЕЛ от турнира Лига Европа. Юнес Кабул, Дани Роуз, Кристиан Ериксен и Емануел Адебайор бяха сред титулярите за домакините.

Наставникът на гостите Хари Реднап пък стартира сблъсъка с двама дебютанти в редиците си - Лирой Фер и Маурисио Исла. Първият премина в тима от изпадналия Норич, докато Исла е в КПР под наем от гранда Ювентус. Този му ход обаче се оказа без каквото и да било значение за крайното развитие на срещата.

През първата част на днешния мач на терена имаше само един отбор - този на домакините.

На висота за Тотнъм бяха сериозно отличаващите се пред останалите Ерик Ламела и Насер Шадли, които в голяма част от случаите просто нямаше как да бъдат опазени от статичните футболисти на гостите в средата на терена.

Именно при една такава скоростна акция на Тотнъм в 12-ата минута Адебайор проби отбраната на съперника и центрира, а Шадли засече кълбото в мрежата за 1:0.

Малко по-късно бомбен шут на Ериксен от свободен удар едва не отлепи горната греда на вратата, пазена от Грийн, но статуквото се запази.

В 30-ата минута младата надежда на "шпорите" Ерик Дайър също записа името си сред голмайсторите след плътен изстрел, а още 7 по-късно Ламела премина през половината защитници на КПР и центрира перфектно към оставения непокрит Шадли, който вкара втория си гол в срещата за впечатляващото 3:0, още преди почивката.

След нея нищо на терена не се промени особено, като гостите допуснаха още едно попадение в мрежата си, дело на Емануел Адебайор. Таранът се разписа малко след час игра, оползотворявайки добър пас на Роуз.

Ако не бе неточният мерник на Ериксен пък, резултатът можеше да "набъбне" дори повече до последния сигнал.

Това така и не се случи, но феновете на Тотнъм навярно няма да имат каквито и да било претенции.

Ето и избраниците на двамата треньори, с които те започнаха днес:

ТОТНЪМ: Лорис, Дайър, Кабул, Вертонген, Роуз, Бенталеб, Капу, Шадли, Ериксен, Ламела, Адебайор

КПР: Грийн, Коулкър, Фърдинанд, Дън, Исла, Мъч, Бартън, Фер, Траоре, Филипс, Реми

Съдия: Антъни Тейлър

Стадион: "Уайт Харт Лейн"