Първият гол в първенството на Франк Куедрю в допълнителните четири минути на двубоя донесоха точката в актива на Фулъм, който се изправи в последна среща от 20-ия кръг срещу тима на Чарлтън. Срещата завърши 2:2.

Лондонското дерби предложи доста емоции на зрителите по трибуните. Този мач беше официален дебют на новия наставник на домакините Алън Пардю, който се надяваше да постигне победа над градския съперник.

Срещата започна зле за домакините, които получиха гол още в 12-ата минута с гол на Брайън Макбрайт и Фулъм поведе в резултата. Само шест минути по-късно Чарлтън се добра до равенството. С плътен шут от точката на дузпата Дарън Амброуз изравни резултата и върна надеждите на домакините за обрат в мача.

Този обрат беше на път да се осъществи, защото в 45-ата минута Дарън Бент се възползва от глупава грешка в наказателното поле на Фулъм. Карлос Боканегра и Росиниър не се разбраха за една топка върната към вратаря и Бент матира за втори път Ниеми.

През втората част Чарлтън се опита да задържи крехката преднина, но не успя да го стори. В допълнителното време единият от асистентите на Греъм Пол маркира нарушение в полза на Фулъм. Центрирането към наказателното поле доведе до разбъркване пред вратата на Чарлтън и най-съобразителен беше Куедрю. С топовен удар топката попадна в левия долен ъгъл на вратата и изпари надеждите на Чарлтън за пълен успех в мача.