Астън Вила и Фулъм не излъчиха победител и завършиха наравно 1:1 в мач от 33-ия кръг на Висшата лига. И двете попадения паднаха след почивката и бяха дело на играчи на бирмингамци. Н'Зогбия откри резултата в 55-ата минута, а десетина минути по-късно Фабиан Делф си отбеляза автогол.

Любопитното е, че това бе 44-и случай от началото на сезона в Англия, в който даден играч си вкарва автогол. В нито един сезон от създаването на Висшата лига не са падали толкова много автоголове. Димитър Бербатов остана на терена през всичките 90 минути за гостите от Лондон. Станислав Манолев пък игра 80 минути, тъй като още в началото на срещата замени получилия контузия Деймиън Дъф.

Иначе преди почивката двубоят на „Вила Парк" бе сравнително скучен, като едва в края двата отбора си размениха по едно положение. В 30-ата минута удар на Н'Зогбия от въздуха бе париран с една ръка от Шварцер, а малко по-късно Бербатов стреля в аут, след като бе намерен отлично в полето от Емануелсон.

След почивката на терена стана далеч по-интересно. В 50-ата минута Димитър Бербатов получи отличен шанс да вкара 14-ия си гол за сезона в Англия. Българинът бе изведен сам срещу Гузан, но ударът му се отби в страничната греда и излезе в аут.

Пропускът на Бербо моментално бе наказан. В 55-ата минута Н'Зогбия се възползва от грешка на Хангеланд и с прецизен удар откри резултата. Само десетина минути по-късно обаче гостите изравниха резултата. Браян Руис центрира от корнер, Фабиан Делф се извиси над всички и технично заби топката в собствената си врата - 1:1.

В последните минути домакините наложиха натиск, а на терена се появи и опитният Дарън Бент. Секунди преди края на редовните 90 минути Кристиан Бентеке можеше да донесе успеха на домакините, но от изгодна позиция стреля в аут.

АСТЪН ВИЛА - ФУЛЪМ 1:1

1:0 Н'Зогбия (55')

1:1 Делф (66'-автогол)

АСТЪН ВИЛА: Гузън, Лоутън, Флаар, Бейкър, Бенет, Уестууд, Делф, Н'Зогбия (68' Сила), Вайман (76' Бент), Боуъри (69' Холман), Бентеке

ФУЛЪМ: Шварцер, Ритер, Сендерос, Хангеланд, Ричардсън (90' Рийзе), Дъф (10' Манолев), Карагунис (63' Петрич), Ено, Емануелсон, Руис, Бербатов.