Николай Бодуров влезе в игра в 78-та минута при победата на неговия Фулъм над Шефийлд Юнайтед с 3:0 в мач от втория кръг в турнира за Купата на Лигата в Англия. Резултатът вече беше 2:0 след два гола на Рос МакКормак от дузпа в 62-та минута и в 75-та минута.

Появата на Бодуров беше с цел лондонския тим да запази преднината си. Муса Дембеле оформи крайното 3:0 в добавените минути на редовното време. Шефийлд доигра мача с девет души, след като в 88-та минута бе изгонен Бакстър, а в 93-та терена напусна и Уолъс.

Астън Вила взе много трудна победа, при това у дома, след продължения, срещу Нотс Каунти, във втория кръг за Купата на Лигата в Англия.

Вила се наложи с 5:3 над четвъртодивизионния си противник, след като редовните 90 минути завършиха 3:3. Скот Синклер вкара три гола за успеха на Астън Вила, включително и едно от двете в добавеното време. Джо Бенет вкара последния гол за 5:2 в 111-та минута, и така свърши всичко за Нотс Каунти.

В друг мач между елитен отбор и такъв от Лига 2, Стоук Сити се нуждаеше от дузпи, за да пребори Лутън Таун, като гост.

Джонатан Уолтърс даде преднина на състава от Висшата лига в 67-та минута, но като в приказките Камерън МакГиън изравни в първата минута на добавеното време, и прати мача в продължения. В тях двата отбора не си вкараха повече, а при дузпите също имаше паритет, чак до 6:6. Там вече гредата спря един шут на Лутън Таун, а Джоф Камерън подпечата победата за Стоук Сити.

Уест Бромич Албиън също имаше проблеми срещу третодивизионния Порт Вейл, и се наложи след дузпи, след като в 120 минути двата отбора не си вкараха гол.