Фулъм победи Чарлтън с 2:1 и нанесе петото поредно поражение на лондонския клуб.

На "Крейвън Котидж" домакините наложиха превъзходството си още в началните минути на срещата.

Българският национал Радостин Кишишев не попадна в групата за срещата.

Още в 1-ата минута Папа Буба Диоп стреля към вратата на Скот Карсън, но стражът на Чарлтън улови топката.

В 5-ата минута отново Карсън улови шут на Лиъм Росиниър. В средата на полувремето Фулъм пропусна ново положение спасено от Карсън.

В 32-ата минута шут на Денис Ромедал мина встрани от вратата.

Първото полувреме завърши 0:0, като отборът на домакините имаше превъзходство в по-голямата част, но това не помогна да се отбележи гол във вратата на Чарлтън.

Фулъм направи своя удар в рамките само на 3 минути през второто полувреме.

В 65-ата минута Брайън Макбрайт вкара великолепен гол от 22 метра, като прати топката в долния десен ъгъл на вратата на Скот Карсън.

Само три минути по-късно Клаус Йенсен преодоля съпротивата на защитниците на Чарлтън Ел Каркури и Диавара и вкара втория гол в срещата.

Чарлтън се опита да сътвори обрат в мача, но стигна само до почетно попадение в срещата дело на Дарън Бент в 78-ата минута на срещата.

Така Чарлтън записа пета поредна загуба в Премиършип и столът на Йън Дауи започва да се клати.