Фулъм записа победа над Нюкасъл, която ще се помни дълго. Лондончани смазаха своя съперник от Севера с хокейното 5:2. Денят ще е особено паметен за Клинт Демпси. Той стана първият американец, нанизал хеттрик във Висшата лига.

Поражението е лоша новина за „свраките", които след този кръг се отдалечиха от местата в „Зона Европа".

Всичко преди почивката се развиваше отлично за джордитата. Те поведоха чрез Дани Гътри в в сами край на първото полувреме и се оттеглиха на почивка с преднина.

През втората част обаче Фулъм наниза цели три гола само за 16 минути и обърна мача. Мърфи от дузпа и Демпси на два пъти направиха резултата 3:1, а Замора от втори единайсетметров наказателен удар покачи на 4:1. Бен Арфа успя да вкара втори гол за гостите, но в последната минута Демпси се разписа за трети път и си осигури място в историята.

Феновете на големия враг на Нюкасъл - Съндърланд днес пък ще имат двоен повод за празник. Омразните им „свраки" бяха разбити, а техният любим отбор би хита Суонси с 2:0.

Евертън и Блекбърн завършиха наравно 1:1 след скандален изравнителен гол на Гудуили, а Уест Бромич изненада Стоук Сити, печелейки с 2:1 на „Британия стейдиъм" с гол на Доранс в 90-ата минута.

В дербито на дъното КПР удари Уигън с 3:1 и още повече задълбочи кризата при Латикс, които си остават твърдо последни в подреждането.