Манчестър Сити на практика се отказа от борба за титлата и дори застраши мястото си в топ 4 на английския елит след домакинска издънка срещу Фулъм. "Гражданите" стигнаха до само 1:1 у дома.

Срещата започна силно за момчетата на Роберто Манчини, които стигнаха до няколко добри ситуации за гол. Балотели засече ефектно центриране на Коларов, но не успя да вкара с глава в 8-ата минута.

В 13-ата минута и Тевес имаше хубав шанс, но пропусна. В 18-ата минута прострелно центриране на Боатенг не бе засечено от никого. Фулъм успя да отвърне в тези минути само с хубав удар на Дани Мърфи в 24-ата минута, който мина много близо до гредата на Джо Харт.

В 26-ата минута обаче Сити все пак поведе. Автор на гола стана Марио Балотели, който отдалеч успя да вкара гол.

В 38-ата минута Джером Боатенг спря самопожертвователно удара на Муса Дембеле и му попречи да влети във вратата на Джо Харт.

Фулъм започна повече от силно втората част и изравни само 3 минути след подновяването на играта. Анди Джонсън подаде прострелно към Деймиън Дъф, който засече топката и изравни.

До края на мача Сити натисна, но така и не успяха да стигнат до втори гол.

Манчестър Сити - Фулъм 1:1
1:0 Балотели (26), 1:1 Дъф (48)