Фулъм и Манчестър Сити поделиха по една точка завършвайки 1:1 в първи мач от 16-тия кръг на английската висша лига.

И двете попадения в срещата паднаха през първото полувреме. Гостите от Манчестър имаха възможността да поведат в резултата още в 6-ата мин., когато след центриране на Сабалета, Бенжани с глава прати топката във врата на Шварцер.

В 27-ата мин. Фулъм стигна до равенството чрез Булард, който завърши добра атака на Боби Замора и реализира за 1:1.

След почивката и двата отбора имаха изгодни възможности за гол, но до ново попадение не се достигна и мачът на "Крейвън Котидж" справедливо завърши при този резултат.

ФУЛЪМ - МАНЧЕСТЪР СИТИ 1:1 (1:1)
0:1 - Бенжани (6)
1:1 - Булард (27)
ФУЛЪМ: Шварцър, Пентсил, Хюз, Хангеланд, Кончески, Дейвис, Мърфи, Булард, Демпси, Джонсън, Замора
МАНЧЕСТЪР СИТИ: Харт, Сабалета, Дън, Бен Хаим, Бол, Райт-Филипс, Компани, Хаман, Васел, Айрлънд, Бенжани (77-Еванс)
ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Пентсил, Булард (Фулъм); Айрлънд (Ман Сити)
СЪДИЯ: Роб Стайлс
СТАДИОН: "Крейвън Котидж", 24 012 зрители