Отборът на Астън Вила си осигури участие във Висшата лига и през следващия сезон след победа над Хъл Сити с 3:1. След успеха бирмингамци събират 38 точки и стават недостижими за 18-ия Норич. Головете за домакините отбелязаха Уестууд още в първата минута, а два добави Вайман. Попадението на гостите пък бе автогол на Бауъри. Българинът Александър Тонев не бе в групата за мача.

На другия полюс пък беше отборът на Фулъм. „Котиджърс" загубиха визитата си на Стоук Сити с 1:4 и на практика изпаднаха от Висшата лига след като Съндърланд победи Юнайтед днес с 1:0.Стоук и Фулъм направиха нулево първо полувреме и всичките попадение в мача паднаха във втората част. Домакините държаха повече топката и имаха цели 23 удара към вратата на лондончани.

Нюкасъл изпрати Кардиф в Чемпиъншип след домакинска победа с 3:0. Головете на Шола Амеоби,Лоик Реми и Стивън Тейлър обезкуражиха гостите. Кардиф имаха възможност да вкарат чрез Фрейзър Кембъл и Вилфред Заха, но мерниците на двамата се оказаха неточни. Така Висшата лига остава с един уелски отбор от догодина.

Суонзи и Саутхемптън направиха скучен мач в който победители излязоха гостите. С гол в добавеното време на срещата на Рики Ламбърт „светците" се добраха до победата. Тя е просто за престиж, тъй като не променя тяхното класиране в шампионата.  Суонзи също останаха на  13-ата си позиция с 39 точки.