Английската Висша лига не разочарова още на старта на новия си сезон.

Шампионът от миналата година - Лестър записа изненадваща загуба от домакина си и новак в елита (за пореден път) Хъл Сити, отстъпвайки с 1:2.

Снимка 248804

Точни за победителите бяха Диоманде и Снодграс. За "лисиците" с попадение се отличи Футболист номер едно в Премиър лийг за миналия сезон - Риад Марез.

След откровено предпазливи първи 45 минути, шоу все пак имаше в заключителните секунди от първото полувреме.

В даденото от съдията продължение, при поредното центриране в полето на Лестър, двама състезатели отбелязаха почти едновременно гол, като се опитаха да сторят това по идентичен начин - с ножичен удар.

Попадението все пак бе записано на името на Диоманде, а "тигрите" на пръв поглед изненадващо поведоха в резултата.

Снимка 248805

Непосредствено след паузата Риад Марез бе точен от бялата точка, след като гостите получиха право да изпълнят 11-метров наказателен удар.

Дузпата бе повече от дискусионна, като част от медиите на Острова дори се осмелиха да я окачествят като "неналична".

Така или иначе попадението бе факт, а с това и опитът на Лестър да се върне в срещата.

Снимка 248801

Домакините обаче не се предадоха лесно и отново излязоха напред в резултата.

Това стана възможно след гол на Снодграс, разписал се след 57 минути игра.

Въпреки всички смени, извършени от Клаудио Раниери и тактическите постройки и рокади, които той опита, шампионите загубиха мача, стартирайки по не особено убедителен начин новия сезон.

Снимка 248803

Хъл пък загатна за сериозен потенциал и изявите на тима със сигурност ще продължат да будят интерес с течение на първенството.