Арсенал победи Манчестър Сити с 2:0 в двубой от 31-ия кръг на Висшата лига с голове на завърналия се след контузия Емануел Адебайор. За лондончани на терена се появи и Сеск Фабрегас, който отсъстваше от края на декември. За Сити в игра не се появи българският национал Валери Божинов.

Първият гол в мача падна в осмата минута, когато Фабрегас центрира от пряк свободен удар към Адебайор, който стреля с глава в горния десен ъгъл на вратата. Виновник за нарушението, след което падна попадение беше бразилската звезда на „гражданите" Робиньо, който фаулира Бакари Саня.

Мениджърът на Сити Марк Хюз извърши две принудителни смени през първото полувреме. В 17-ата минута на мястото на Уейн Бридж се появи Желсон Фернандеш, а в двадесет по-късно Компани напусна с контузия, заменен от Елано.

Гостите имаха възможност да изравнят в 31-ата минута, когато Желсон Фернандеш стреля с десния крак от ръба на наказателното поле, но ударът му срещна гредата.

Второто полувреме започна с превъзходство на „артилеристите", което бързо намери отражение в резултата. В 49-ата минута Фабрегас намери Адебайор на изгодна позиция и тогоанският национал шутира в долния десен ъгъл, за да остави Гивън безпомощен за втори път.

Домакините продължиха да превъзхождат противника си, като имаха възможност да покачат преднината си, но добри изяви на вратаря на гостите предотвратиха ново попадение.

Арсенал - Манчестър Сити 2:0 (1:0)

1:0 Адебайор (8 мин)
2:0 Адебайор (49)

Арсенал: Алмуния, Саня, Туре, Галас, Клиши, Фабрегас (79 - Рамзи), Сонг, Денилсон, Уолкът (70 - Ебуе), Адебайор (70 мин - Бендтнер), Аршавин

Манчестър Сити: Гивън, Ричардс, Онуоха, Дън, Бридж (17 мин - Фернандеш), Райт-Филипс, Сабалета, Де Йонг, Компани (38 - Елано), Робиньо (76 - Стъридж), Белами

Жълти картони: Туре (А); Дън, Сабалета, Де Йонг (М)

Съдия: Андрю Маринър
Стадион: „Емиратс"