Саутхемптън уби мечтите на Евертън да играе в  Шампионската лига. „Светците" победиха с 2:0, след два автогола на „карамелите". След победата Саутхемптън заема  8-ата позиция с 52 точки. Евертън пък остава на 5-а позиция на точка от четвъртия Арсенал, но вече и с мач повече.

Мачът започна по изключително добър начин за домакините.Още не бе изминала и минута,когато Саутхемптън поведе. Рики Ламбърт центрира отляво,защитникът на Евертън Антони Алкарас се опита да изчисти топката с глава, но я прати в собствената си мрежа. Тим Хауърд бе изненадан и не успя да реагира.

В 3-ата минута Лукаку получи топката около точката за изпълнение за дузпа, но стреля встрани от вратата.

В 21-ата минута отново Ламбърт проби по лявото крило и намери по отличен начин Дейвис на границата на наказателното поле. Полузащитникът стреля без да се замисля, но ударът му премина на сантиметри от лявата греда на Хауърд.

Десет минути след това феновете на стадиона получиха дежавю. След центриране, този път отдясно, Колман засече топката с глава, но вместо да я изчисти я насочи неспасяемо към левия ъгъл на врата. Втори автогол за „карамелите".

Към края на първото полувреме, Деулофеу центрира в малкото наказателно поле, където Лукаку засече топката, но тя дойде малко висока за нападателя и той не успя да я изпрати във вратата на домакините, а стреля в аут.

В 59-ата минута Рики Ламбърт обстрелва вратата на Евертън от пряк свободен удар, но топката срещна лявата греда на Тим Хауърд.

Няколко минути по-късно отново Лукаку имаше възможност да отбележи, но стреля право в ръцете на Боруц.

В 90-ата минута резултатът можеше да стане класичеки, но Хауърд отрази по блестящ начин удар границата на наказателното поле на резервата Уорд-Праус.

Саутхемптън - Евертън 2:0
1:0 Алкарас - автогол (1')
2:0 Колман - автогол (31')

Саутхемптън:Боруц, Клайн, Фонте, Ловрен, Шоу, Корк, Уаняма, Дейвис(90' До Прадо), Лалана(86' Рийд),Ламбърт,  Галахър(76' Уорд-Праус)

Евертън: Хауърд, Колман, Стоунс, Алкарас, Бейнс(90'Гарбът), МакКарти, Бари,Баркли(46' Озмън),  Деулофеу(58' МакГийди), Нейсмит, Лукаку

Съдия: Майкъл Оливър