Манчестър Сити направи грешна стъпка в борбата за зона Шампионска лига. В отложен мач от първенството на Англия, "гражданите" записаха домакинска загуба 0:2 от Евертън.

Момчетата на Роберто Манчини започнаха много силно мача, като на няколко пъти чрез Тевес и Белъми бяха близо до гол. Вратарят на гостите Тим Хауърд обаче бе безупречен. Противно на случващото се на терена Евертън откри резултата в 33-ата минута чрез  Кейхил, който се разписа с глава. До края на първото полувреме Сити не можа да се отърси от изненадващия гол и не създаде нищо опасно.

Картината на терена не се промени и след почивката. Манчестър Сити отново бе по-опасният отбор на терена, но Хауърд не остави шанс на нападателите на домакините. За сметка на това Микел Артета попари за втори път "гражданите", разписвайки се в самия край на срещата.