Евертън със сигурност няма да е във втора дивизия през следващия сезон. Феновете на известния клуб от Ливърпул могат да си отдъхнат с облекчение след вечерната драма, в която тимът на Франк Лампард се върна от 0:2 о след 36 минути игра, за да стигне до драматична победа с 3:2 над Кристъл Палас. Taка "карамелите" се отделиха от Бърнли и Лийдс, двата клуба, които в последния кръг ще се опитат да избегнат преминаването в Чемпиъншип.

Срещата на "Гудисън" не започна добре за Евертън - Жан-Филип Матета в 21-ата минута доведе гостите, а ветеранът Джордан Аю в 36-ата минута увеличи до 0:2. Но "карамелите" не се предадоха - Майкъл Кийн намали до 1:2 в 54-ата минута, Ричардсън изравни на 2:2 в 75-ата минута, а Доминик Калвърт-Луин вкара победния гол в 85-ата минута, причинявайки кратко нахлуване на терена за феновете на Евертън.

Дийн Хендерсън пред трансфер в Нюкасъл

Сделка между Ман Юнайтед и Нюкасъл

Ето подробности

В друг мач от кръга, Челси направи 1:1 с Лестър в среща от 37-ия кръг на Висшата лига на Англия. Хората на Томас Тухел доминираха, но не успяха да спечелят двубоя на "Стамфорд Бридж". "Сините" от Лондон запази третата си позиция и се очаква да приключат сезона на почетната стълбичка.

Гостите поведоха в мача още в 6-ата минута чрез Джеймс Мадисън, а домакините изравниха след гол на Маркос Алонсо в 35-ата минута. До края домакините натиснаха, но пропуски ги лишиха от пълен обрат.

Така Челси събра актив от 71 точки на третото място. Лестър остава на деветата позиция с 49 пункта.