Евертън постигна драматична победа над Фулъм. "Карамелите" се наложиха с 3:2 като гост. С тази победа Евертън прекъсна серията си от три поредни загуби и общо четири мача без победа.

Първото попадение падна още в 1-ата минута, когато Калвърт-Люис се възползва от пас на Ришарлисон и откри за "карамелите".

Боби Рийд изравни в 15-ата. В 29-ата минута отново Калвърт-Люис демонстрира страхотна решителност, изпреварвайки няколко защитници и вкарвайки за 1:2. Съдията Анди Мадли поиска преразглеждане от ВАР като се уврери, че попадението е редовно.

Шест минути след това Дин получи от Хамес на левия фланг, а бранителят центрира в наказателното поле, където Абдулай Дюкуре бе оставен сам и с глава прониза Алфонс Ареола за трети път.

Хари Кейн: Приятно е да си начело в класирането

"Очаквахме, че Сити ще владее повече топката, но също така бяхме наясно, че ще ни предоставят шансове да отбележим"

През второто полувреме, Фулъм се опитаха да наваксат изоставането си. В 68-ата минута Кавайеро изпусна дузпа. Минута по-късно "котиджърс" все пак вкара попадение след като демола Люкман отклони удар, който премина през Пикфорд за крайното 2:3.