Eвертън победи Челси в мач от 31-ия кръг на Висшата лига. Битката на стадион "Гудисън Парк" завърши при повече от любопитното 2:0.

Точни за победителите бяха Ричарлисон и Сигурдсон.

Челси опита да увеличи шансовете си за място в Топ 4 с победа, но "сините" бяха доста далеч от истината днес.

Отборът на Марко Силва обича да играе подобни мачове, в които съперникът е този, който на всяка цена търси триумфа, като това за пореден път се видя в градското дерби срещу Ливърпул наскоро.

Снимка 296120

И сега домакините не подходиха различно в търсенето на позитивен резултат и стремеж към изкачване в класирането, защото 12-ото място в момента със сигурност не е това, което феновете очакват.

След нулево първо полувреме, резултатът беше открит само 4 минути след почивката. в Прегръдките на съотборниците си за пореден път през сезона попадна Ричарлисон. Лидерът на тима отново бе на висота и ознаменува доброто си представяне с попадение.

Снимка 411270

Източник: Twitter

В 72-ата минута домакините получиха право да изпълнят дузпа. Зад топката застана Гилфи Сигурдсон, който на първо време стреля неточно, но при добавката все пак прати топката в мрежата за оказалото се и крайно 2:0.

Снимка 412788

Eвертън постигна първата си победа в последните 7 мача срещу Челси, като в предишните 6 не успя да впечатли. Така тимът се изкачва до 11-ата позиция във временното класиране.

Снимка 412787

В Челси има за какво да съжаляват, като съставът, считано към този момент, остава извън позициите, даващи право на участие в европейските клубни турнири.