На рождения ден на мениджъра си Хари Реднап Портсмут на практика бе изхвърлен от борбата за четвъртото място в Англия и застрашава позицията си на кандидат за зона УЕФА след загуба 1:3 от Евертън.

Гол на Якубу в 50-ата секунда даде началото на победата, въпреки че Джърмейн Дефоу изравни, едва докосвайки топката при центриране на Глен Джонсън през първата част. Кейхил и отново Якубу гарантираха успеха на "карамелите" след почивката.

Евертън е четвърти с три точки пред Ливърпул, след като няма загуба във Висшата лига през 2008 г. и допусна едва втория си гол в първенството за годината.

• Евертън - Портсмут 3:1

1:0 Якубу (1), 1:1 Дефоу (38), 2:1 Кейхил (73), 3:1 Якубу (81)

Евертън: Хауърд, Хибърт (66 - Джонсън), Йобо, Ягиелка, Лескът, Озмън, Невил, Карсли, Пиенаар (90 - Бейнс), Кейхил, Якубу (83 - Аничебе)

Портсмут: Джеймс, Джонсън, Кембъл, Дистен, Хрейдарсон, Мунтари, Диоп (78 - Утака), Диара, Кранчар, Дефоу, Кану