Новият мениджър на Евертън Сам Алърдайс продължава да жъне успехи.

"Карамелите" обърнаха с 3:1 Суонзи в последен мач от 18-ия кръг на Премиър лийг и се изкачиха на 9-о място в класирането.

Гостите поведоха с гол на Лирой Фер в 35-ата минута, но наивни грешки в защитата не им позволиха да стигнат дори до равенство на "Гудисън Парк".

Ливърпул разби Борнемут с 4:0 като гост

Ливърпул се развихри срещу Борнемут (ВИДЕО)

Много силен мач за "червените"

Уейн Рууни пропусна дузпа, но при добавката Доминик Калвърт-Люин изравни, а след почивката Гилфи Сигурдсон беше точен срещу бившия си клуб, за да доближи Евертън до победата. Тя стана факт след гола на Рууни в 73-ата минута, когато нападателят се разписа при втория си опит от бялата точка.

След 12-ата си загуба за сезона Суонзи твърдо е на последното място в класирането. Отборът на Пол Клемънт има само 12 точки и се очертава като основен фаворит за изпадане.

ЕВЕРТЪН - СУОНЗИ 3:1

0:1 Лирой Фер (35"), 1:1 Калвърт-Люин (45"), 2:1 Сигурдсон (64"), 3:1 Рууни -дузпа (73")

СТАДИОН: "Гудисън Парк"

СЪДИЯ: Джон Мос

ЕВЕРТЪН: Пикфорд, Уилямс, Мартина, Кени, Холгейт, Ленън, Шнайдерлин, Сигурдсон, Гай, Рууни, Калвърт-Люин (резерви: Роблес, Кийн, Джагиелка, Сандро Рамирес, Дейвис, Влашич, Лукман)

СУОНЗИ: Фабиански, Олсон, Ноутън, Фернандес, Моусън, Дайър, Фер, Керъл, Меса, Бони, Нарсинг (резерви: Нордфелд, Ван дер Хоорн, Ейбръхам, Кълкас, Аю, Ранхел, Санчес)