Евертън спечели с 3:0 като гост над Кардиф, който ще трепери до последно за мястото си в английската Висша лига. "Карамелите" не срещнаха проблеми в мач от междинния 28-ия кръг, а с две попадения се отличи Гюлфи Сигурдсон.

Исландецът вкара по едно попадение в двете полувремена, а крайният резултат оформи Доминик-Калвърт Люин с гол в 90-ата минута.

Лестър пък спечели с 2:1 над Брайтън в първия мач на "лисиците" след уволнението на Клод Пюел, чието място официално бе заето от Брендън Роджърс.

Последният бе назначен в часовете преди мача и бе на трибуните на "Кинг Пауър", за да изгледа двубоя.

Головете за "лисиците" реализираха Демарай Грей и Джейми Варди, а почетното попадение за гостите бе дело на Дейви Пропър.