Отборът на Манчестър Юнайтед получи немислимата до преди няколко месеца възможност да спечели някакъв трофей през този повече от странен сезон, който записва.

Това стана възможно, след като „червените дяволи“ надделяха над състава на Евертън с драматичното 2:1, в срещата между двата тима, играна на митичния „Уембли“.

В герои за символичните гости се превърнаха белгийският национал Маруан Фелайни и Антони Марсиал.

Последният нокаутира съперника в третата минута от даденото продължение на мача, оформяйки крайния резултат.

Гостите владееха инициативата през първите 45 минути, но често се пропукваха в средата на терена, което водеше до напрежение пред вратата на Де Хеа.

За щастие на феновете на Юнайтед, испанският вратар показа класа и впечатли с две уникални намеси през първата част от срещата.

Евертън обаче също не впечатляваше с умения в защита, като хаотичните на моменти действия на бранителите на тима едва не доведоха до откриване на резултата още в първия половин час от мача.

Това все пак се случи в 34-ата минута, когато Марсиал асистира на Фелайни, който даде преднина на състава си.

След почивката „карамелите“ се активизираха, като Лукаку и Баркли на няколко пъти бяха близо до отбелязване на изравнителен гол, но той така и не падаше.

В 57-ата минута Евертън дори получи правото да изпълни единайсетметров наказателен удар, но Лукаку пропусна да се разпише.

Снимка 230414

В 76-ата минута, по доста злощастен начин, Крис Смолинг направи услуга на съперника, вкарвайки топката в собствената си врата.

В даденото от рефера продължение, Марсиал нокаутира съперника с гол за оказалото се и крайно 2:1 за Юнайтед, класирайки отбора си за финала в надпреварата.