90+6′
Турнир: Англия Висша лига Стадион: "Гудисън Парк", гр. Ливърпул (Англия) Зрители: Мачът се играе без публика
90+6′

КРАЙ НА МАЧА!

Евертън и Ливърпул завършиха 2:2 в мач от Висшата лига

Драматичното градско дерби между Евертън и Ливърпул завърши без победител

ВАР отново имаше решаваща за крайния резултат намеса

90+4′

ВАР!!! И НЯМА ГОЛ ЗА ЛИВЪРПУЛ! Двубоят на "Гудисън Парк" приключи по възможно най-драматичния начин. Имащи числено превъзходство, шампионите от Ливърпул все пак стигнаха до попадение чрез своя капитан Джордън Хендерсън, дълбоко в добавеното дерби. Радостта на халфа обаче бе кратка, тъй като в употреба влезе системата ВАР, която прецени, че в началото на атаката, Садио Мане е бил с милиметри в положение на засада.

Снимка 501031

Източник: EPA/БГНЕС

87′

ЧЕРВЕН КАРТОН ЗА РИЧАРЛИСОН!! Дербито нямаше как да премине и без червен картон. В 87-ата Ричарлисон заслужено бе изгонен от главния арбитър, след като влезе брутално в краката на Тиаго и отприщи сериозно меле между двата тима.

86′

Картон получава и Алан.

84′

Официално предупреждение за Фабиньо.

80′

ГОООЛ ЗА ЕВЕРТЪН!! 2:2!! КАЛВЪРТ-ЛЮИН!! След инкасирания втори гол, Евертън имаше мигове на криза, през които можеше да допусне и още попадения. "Карамелите" обаче оцеляха, най-вече чрез своя вратар Джордан Пикфорд. Националът на Англия беше на висота при удари на Матип и Салах. И след като нещата се успокоиха, момчетата на Карло Анчелоти заслужено направиха 2:2. Люка Дин центрира за кой ли път към Доминик Калвърт-Люин и този път таранът се възползва от своя най-силен арсенал - удар с глава, който възстанови паритета.

78′

Алекс Иуоби се появява в игра вместо уморения вече Абдулай Доукуре.

78′

Нов слаб мач за Роберто Фирмино, който бива заменен от Диого Жота.

73′
Снимка 501035

72′

Мигновена реакция на Карло Анчелоти. Андре Гомеш бива заменен от далеч по-офанзивния Гилфи Сигурдсон.

71′

ГООЛ ЗА ЛИВЪРПУЛ!! МО САЛАХ!! 1:2!! Въпреки наглед лекото превъзходство на "карамелите", Ливърпул беше отборът, добрал се отново до преднина в дербито. Не и без помощта на Йери Мина. Колумбиецът потопи своя тим, след като в 72-ата минута изчисти центриране право в краката на Мо Салах. Египтянинът не чакаше и втора покана, като от 14 метра матира Пикфорд за 1:2. Това беше и негов юбилеен гол №100 с екипа на английския гранд.

70′

Жълт картон в дербито получава и Андре Гомеш.

67′

Официално предупреждение и за Садио Мане, който влезе в тефтерчето на рефера Майкъл Оливър.

Снимка 501032

62′

Силен изстрел от средна дистанция на Хамес Родригес, който беше отразен с вещина от Адриан. Колумбиецът проби майсторски през центъра.

59′

РИЧАРЛИСОН!!! ГРЕДА!! След като и Ливърпул отговори с изгодна ситуация чрез Хендерсън, Евертън отново се оказа много близо до гола. Хамес Родригес отново матира всички с изчислено до милиметър центриране, което остана зад гърба на Александър-Арнолд. От трудна позиция, Ричарлисон отигра с глава, но само за да насочи кълбото в десния страничен стълб на безпомощния Адриан.

Снимка 501033

49′

ШАНС ЗА ЕВЕРТЪН! Второто полувреме стартира с прекрасна възможност за Евертън. Хамес Родригес пусна фамозен пас в перспектива за Люка Дин, който моментално продължи за Калвърт-Люин. Топката леко тупна пред нападателя и той не съумя да преодолее излезлия да го блокира Адриан.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

44′

Първи жълт картон в дербито. Получава го Хамес Родригес.

42′

Бен Годфри демонстрира, че ще помага и в атаката на Евертън, тъй като малко преди паузата, впечатли с добър пробив. След това топката беше продължена за Ричарлисон. Бразилецът си намери коридор за стрелба, но точността му изневери.

40′
Снимка 501027

37′

Шампионите на Англия можеха да повторят упражнението си от третата минута и да накажат по идентичен начин своя съперник. В 37-ата минута обаче Садио Мане не предложи достатъчно качествен удар и така разочарова своите "червени" съотборници.

32′

ОЩЕ ЕДНА СМЯНА! И Карло Анчелоти изпита вкуса на това да прави ранна смяна в 32-ата минута. Шеймъс Колмън се наложи да отстъпи мястото си на Бен Годфри, който наскоро пристигна на "Гудисън Парк" от Норич.

26′

СТРАХОТЕН ПИКФОРД! Ливърпул бързо можеше да възстанови своята преднина в 26-ата. Трент Александър-Арнолд изпълни, като по учебник, пряк свободен удар. Топката прехвърли стената и се бе запътила към горния десен ъгъл. Стражът на домакините Джордан Пикфорд обаче демонстрира класа и изиби с една ръка.

23′
Снимка 501028

19′

ГОООЛ ЗА ЕВЕРТЪН!! 1:1!! МАЙКЪЛ КИЙН!! Постепенно Хамес Родригес се разигра за "сините", а това не бе никак добра новина за несигурната защита на Ливърпул. След като подсигури няколко много добри паса за Калвърт-Люин, колумбиецът стигна до своята голова асистенция. Той изпълни перфектно ъглов удар, перфектната позиция в наказателното поле бе намерил бранителят Майкъл Кийн, който с глава реализира третото си попадение през тази кампания. Вина може да се търси и във вратаря Адриан, който не се намеси по най-убедителния начин.

12′

Евертън за сефте погледна по-опасно към вратата на съперника в 12-ата минута, когато звездата на мърсисайдци Доминик Калвърт-Люин получи възможността да стреля с глава, но високо над горната греда на Адриан.

11′
Снимка 501020

10′

ПРОБЛЕМИ ЗА ЛИВЪРПУЛ! Големи неприятности сполетяха селекцията на Юрген Клоп в 10-ата минута. При едно от включванията си в атака, бранителят Върджил ван Дайк получи травма в глезена и се наложи да бъде заменен принудително. Така на негово място се появи разочаровалият срещу Астън Вила - Джо Гомес.

Снимка 501025

6′

Последващите минути бяха доста тежки за домакините. Ливърпул продължи натиска си и две статични положения внесоха огромно напрежение пред Пикфорд. Любопитното е, че ако не бяха отсъждани засади, реферът Майкъл Оливър можеше и да отсъди и дузпи в полза на шампионите.

3′

ГОООЛ ЗА ЛИВЪРПУЛ!! САДИО МАНЕ!!0:1! "Червените" стартираха по летящ начин в дербито, след като откриха резултата още в 180-ата секунда. Всичко започна от Мо Салах, който продължи наляво за Анди Робъртсън. Шотландецът премина с лекота през Шеймъс Колман и веднага подаде за непокрития Мане. За сенегалеца не остана нищо друго освен да разстреля Пикфорд за 0:1!

1′