Отборите на Евертън и Тотнъм не успяха да се победят на "Гудисън парк" в двубоя помежду си от 11-ия кръг на Висшата лига.

Срещата завърши при резултат 1:1. Али вкара за "шпорите", а Тосун изравни в... 98-ата минута на мача. Срещата беше продължена с цели 12 минути.

Чистите голови положения през първите 45 минути почти липсваха, а това доведе и до логичното 0:0 на почивката.

След нея се стигна до спорно положение с участието на голмайстора Деле Али. Той опита да избие топката при центриране в полето на тима си, но игра с ръка.

Реферът се допита до системата за видеоповторение ВАР, но не отсъди дузпа.

Снимка 450939

Източник: Twitter

Мачът обаче изцяло бе помрачен от една изключително неприятна ситуация.

Тя стана факт при нарушение на Хьон-Мин Сон 11 минути преди последния сигнал. В наглед безобидна надпревара в Андре Гомеш, корейският футболист изостана. В опит да застигне съперника си и да избие топката от краката му, той намери един от крайниците на Гомеш, след което го запрати в безтегловност към връхлитащия Серж Орие.

Камерите не показаха повторение на целия инцидент, като спираха в момента, в който трябваше да стане ясно какво точно се е случило с крака на Гомеш.

Реакцията на Сон бе показателна. Футболистът закри устата си и понечи да падне на тревата, като дори се разплака. Той видя червения цвят на картона за грубия си фаул, но насочвайки се към тунела, не спираше да плаче и изглеждаше много притеснен.

Орие дори отправи молитва, гледайки към небето, а малко по-късно пожела да бъде заменен, тъй като не успя да се справи с емоцията.

Снимка 450937

Бяха дадени 12 минути продължение, но резултатът се запази непроменен чак до 98-ата минута.

Тогава Тосун вкара за оказалото се и крайно 1:1.