Евертън и Нюкасъл останаха без победи и след 2-ия кръг на Висшата лига. Двата отбора завършиха при нулеви равенства домакинствата си съответно срещу Уест Бромич и Уест Хем.

Положението при „свраките" е по-лошо, тъй като това бе едва и първата им точка от началото на сезона. Нещо повече - играчите на Алън Нардю все още нямат и вкаран гол.

Иначе и Евертън, и Нюкасъл имаха игрово предимство срещу своите конкуренти, но така и не успяха да стигнат до гол.

В друг мач от кръга днес. Саутхемптън едва успя да се измъкна от домакинска загуба срещу Съндърланд. Джакерини откри за северняците след само 180 секунди игра. 2 минути преди края на двубоя обаче Хосе Фонте успя да остави поне точка в Саутхемптън.

Стоук Сити успя да надвие новака Кристъл Палас с 2:1. Въпреки ранния гол за Маруан Шамак за гостите. Адам и Шоукрос с два бързи гола в 58-ата и 62-ата минути успяха да отнесат успеха на „грънчарите".

Друг отбор, дошъл от Чемпиъншип - Хъл Сити, се поздрави с първа победа в елита. „Тигрите" удариха Норич с 1:0, благодарение гола на Брадли от дузпа в 22-ата мин. Хъл успя да запази аванса си, въпреки че от 28-ата мин игра с човек по-малко заради червения картон на Сагбо.