С две попадения на Микаел Артета Евъртън победи като гост Уигън с 2:0 в мач от 24-я кръг във Висшата лига на Англия.

За "карамелите" това бе 9-а победа от началото на сезона, като тимът е на 7-а позиция в класирането. Отборът на Уигън пък регистрира 13-а загуба в шампионата и седма поредна, като е на 17-о място в таблицата.

На "Джей Джей Би Стейдиъм" двата тима не можаха да си отбележат гол през първата част. В 60-ата минута Анди Джонсън от гостите се сблъска с вратаря на домакините Къркланд и получи контузия, заради която бе заменен от Аничебе.

Пет минути след като се появи на терена Аничебе изработи дузпа за Евъртън, след като бе повален в наказателното поле от Ънсуорт. Артета бе точен за 1:0.

В самия край на двубоя отново Артета оформи крайното 2:0 за гостите.