Мениджърът на Манчестър Сити Свен Йоран Ериксон започна с летящ старт начело на тима. Победата с 2:0 като гост на Уест Хям бе едва първа в последните десет мача на старта на Премиършип за "гражданите". След двубоя шведът не скри радостта си от успеха.

"Няма как да не съм доволен. Създадохме много положения за гол и макар да реализирахме само две, владеехме инициативата през цялото време. През първия половин час и заключителните минути бяхме на изключително ниво.

Да си призная честно, не го очаквах, тъй като половината отбор е от нови момчета. Те обаче играха така, сякаш цял живот са се състезавали рамо до рамо. Хубаво е да разполагаш, както с  млади и перспективни, така и с опитни като Елано и Петров", коментира Ериксон.

Цял мач за Сити изигра Мартин Петров, който бе сред най-активните на терена, а Валери Божинов записа 25 минути игра, влизайки като резерва през втората част.