В двубой от 19-ия кръг на английската Висша лига, Манчестър Сити спечели домакинството си на Кристал Палас.

"Гражданите" се наложиха с 4:0, като изненадващо с две попадения на сметката си се отчете Джон Стоунс.

Домакините бяха тотален хегемон на терена, като изпълниха редица статични положения както през първата, така и през втората част от битката и бе цяло чудо, че гостите им не си тръгнаха с още по-сериозен пасив.

Манчестър Сити пак ще дава луди пари за нови футболисти

Гуардиола е набелязал нападател, халф и ляв бек

Съставът на манчестърци претърпя промени, тъй като контузени преди началото бяха Агуеро, Аке, Гарсия, Лапорт и Палмър.

С травми в гостуващия тим бяха Кели, Сако, Уикъм, Фъргюсън, Хенеси и Шлъп. Всичко това оказа негативно влияние върху представянето на Палас и отборът определено не бе на висота тази вечер.

Джон Стоунс вкара първото си попадение след 26 минути, като изрази бурно радостта си, предизвиквайки усмивка по лицето на Хосеп Гуардиола.

Гуардиола: Футболистите не са виновни за пандемията от коронавирус

"Всички ние спазваме правилата"

Въпреки шестте корнера за първото полувреме, до нови голове не се стигна.

В 56-ата минута Илкай Гюндоган вкара за 2:0, предвещавайки и без това ясния краен победител в срещата.

Точка на спора сложи Стоунс, записвайки за втори път името си сред голмайсторите в 68-ата минута на двубоя.

Крайното 4:0 бе оформено от Рахийм Стърлинг, разписал се две минути преди изтичането на редовното време.

Манчестър Сити се справи с Брайтън и излезе трети във Висшата лига

"Гражданите" надвиха "чайките" с 1:0

Във временното класиране, домакините се намират на втората позиция, с актив от тридесет и пет точки и мач по-малко, докато гостите заемат 13-то място.

Домакините показват великолепна форма, като спечелиха последните си 6 сблъсъка.

През миналия сезон двата тима се срещнаха два пъти помежду си, като в първия от тях Сити спечели с 2:0 гостуването си, а вторият завърши при равенство - 2:2.