Един от най-скъпите нападатели в света Един Джеко се отпуши. Звездата на Манчестър Сити вкара победния гол за своя тим при гостуването на Блекбърн само два дни, след като друга голяма и скъпоплатена звезда Фернандо Торес също се върна на пътя на попаденията. Сити пък изкова доста трудна победа на негостоприемния терен на Блекбърн.

Срещата започна много по-силно за Сити, които през целия двубой владееха инициативата на терена. Още в 3-ата минута Сабайета проби отлично и подаде към Бари, който остави на Давид Силва. Ударът на испанеца срещна сглобката на гредите и не влетя в мрежата на домакините.

В 7-ата минута Пол Робинсън трябваше да се намесва след отлично изпълнение от фаул на Марио Балотели. Малко по-късно Гарет Бари пробва удар и бившата звезда на Реал (М) Мичел Салгадо трябваше отчаяно да чисти от голлинията.

До края на полувремето Блекбърн позасили играта си и създаде две много добри голови ситуации. В първата Самба стреля опасно с глава, но право в Харт. Малко по-късно пак той прати топката с глава покрай вратата.

В началото на втората част Яя Туре пробва също с глава да вкара за Ман Сити, но не сполучи. Повратният момент в двубоя бе влизането в игра на босненския нападател Един Джеко. Той замени Адам Джонсън, за да се превърне малко по-късно в героя на вечерта.

В 75-ата минута Давид Силва центрира добре, защитник на Блекбърн отчаяно пробва да изчисти топката, която обаче попадна на крака на Джеко и той разстреля Пол Робинсън за 1:0.

Най-добрата ситуация за Блекбърн до края на мача се откри 2 минути преди края му пред Фил Джоунс, който от 3-4 метра не уцели вратата с глава. В ответната атака и Яя Туре можеше да удвои преднината на Сити, но пропусна. Все пак, "гражданите" на Роберто Манчини заслужено си тръгнаха с трите точки от "Иууд Парк".

БЛЕКБЪРН - МАН СИТИ 0:1

0:1 Джеко (75)