Отборът на Манчестър Сити излезе еднолично начело в класирането в английската Висша лига. В мач от 19-ия кръг, „гражданите" се наложиха изключително трудно с 1:0 над Кристал Палас. В герой за домакините се превърна босненецът Един Джеко, който остана на терена през всичките 90 минути. Бившият голмайстор на Волфсбург се разписа в средата на втората част и донесе скъпоценните 3 точки за Сити. С асистенция за попадението се отчете Хесус Навас.

Напълно очаквано мениджърът на Ман Сити Мануел Пелегрини бе направил доста промени в стартовия състав в сравнение с този, който пусна преди 2 дни срещу Ливърпул. Малко след почивката, предвид негативния резултат, чилийският специалист реагира и пусна в игра Насри и Негредо.

Любопитното е, че това е 10-и успех на Сити като домакин от 10 двубоя. Селекцията на Пелегрини вече има на сметката си 41 точки, с 2 повече от втория Арсенал. „Топчиите" обаче все още не са изиграли двубоя си от кръга. В неделя селекцията на Венгер гостува на Нюкасъл.

МАНЧЕСТЪР СИТИ - КРИСТАЛ ПАЛАС 1:0

1:0 Джеко (65')

МАНЧЕСТЪР СИТИ: Харт, Боята (55' Негредо), Компани, Настасич, Клиши, Фернандиньо (55' Насри), Хави Гарсия, Навас, Силва, Милнър (75' Коларов), Джеко

КРИСТАЛ ПАЛАС: Сперони, Мариапа, Пер, Уард, Габидон, Дилейни, Пънчън, Йединак, Жероум (35' Шамак), Банан (81' Гайл), Боласие (76' Уилямс).