„Изгнаникът" Джони Хейтинга спаси своя Евертън при гостуването на втородивизионния Болтън в мач от четвъртия кръг на Фа Къп. Елитният тим явно бе подценил двубоя и резултатът до последната минута бе 1:1. Пиенаар откри за „карамелите" в началото, но Сордел изравни още преди почивката. В последната минута изпокралият се с мениджъра Хейнтинга успя да донесе успеха на ливърпулци.

Елитният Норич обаче нямаше такъв късмет. „Канарчетата" определено сътвориха гафа на този кръг,след като паднаха с 0:1 на свой терен от петодивизионния Лутън Таун. Полупрофесионалните „шапкари" спечелиха, благодарение на късен гол на Рендъл.

Друг елите тим - Куинс Парк Рейнджърс също записа срамно представяне. Тимът на Хари Реднап загуби с 2:4 у дома от Милтън Кийнс Донс, тим от Първа лига.

Положението за Рейнджърс изглеждаше стряскащо до 83-ата мин, когато те губеха със срамното 0:4. До края на мача обаче Ботройд и Фабиано успяха все пак да направят поражението по-почетно.

Уигън успя да измъкна победа с 1:0 като гост на Макълсфийлд, а Рединг нямаше проблем срещу Шефийлд Юнайтед и спечели с 4:0.