Отборът на Ливърпул започна сезона във Премиър лийг с победа с 2:0 като гост над новака Ипсуич Таун. Мачът бе официален дебют на новия мениджър на мърсисайдци Арне Слот.

Първото полувреме предложи равностойна игра без особено много чисти положения пред двете врати. "Трактористите" имаха добра възможност в 41-вата минута, когато Аксел Туанзебе засече центриране с глава, но прати топката над напречната греда.

Ливърпул се съвзе през втората част и от самото ѝ начало натисна. В 47-ата минута от ъглов удар се стигна до разбъркване в наказателното поле на Ипсуич, топката се озова в краката на Мохамед Салах, който нанесе удар към долния десен ъгъл, който обаче бе блокиран.

В 59-ата минута гостите имаха добър шанс, след като Трент Александър-Арнолд центрира за Диого Жота, който засече от близка дистанция с глава, но покрай десния страничен стълб на вратата, пазена от Кристиан Уолтън.

Час игра след началото Ливърпул все пак стигна до гол, с който излезе напред в резултата. След много добра атака Александър-Арнолд намери Мохамед Салах, който продължи към Жота, а португалецът бе забравен в наказателното поле и на празна врата не сбърка - 0:1.

Снимка 679132

По-добрата игра на мърсисайдци продължи и в 65-ата минута падна втори гол. Мохамед Салах се озова на точното място в точното време за да поеме отбита топка, озова се сам срещу Уолтън и с елегантен шут по земя към десния ъгъл с левия крак покачи на 2:0 за Ливърпул.

Снимка 679131

До края "червените" доиграха спокойно мача, като не създадоха опасни положения пред вратата на съперника, нe допуснаха такива пред своята и се поздравиха с успеха на "Портман Роуд".