Отборът на Блекбърн записа първата си победа от началото на сезона в Премиърлийг. В среща от V кръг момчетата на Стив Кийн се наложиха с 4:3 над Арсенал в луд мач на „Иууд Парк". На почивката лондончани водеха в резултата с 1:2, но през второто полувреме Блекбърн осъществи пълен обрат.

Два гола за победителите вкара новото попълнение Якубу, а другите два бяха дело на...футболисти на Арсенал. Алекс Сонг и Кошчелни си отбелязаха нелепи автоголове, с което подпечатаха третата загуба за „топчиите" за сезона. За Арсенал дебютни голове вкараха Жервиньо и Микел Артета, а едно попадение добави и резервата Шамак.

Двубоят на „Иууд Парк" започна отлично за гостите от Лондон, които откриха резултата още в 10-ата минута. Алекс Сонг изведе отлично новото попълнение Жервиньо, който технично прокара топката покрай Пол Робинсън, отбелязвайки първия си гол с екипа на Арсенал.

Домакините обаче не се предадоха и бързо върнаха попадението. В 25-ата минута се разписа Якубу, който подобно на Жервиньо, бе изведен сам срещу противниковия страж и отбеляза за първи път с екипа на Блекбърн.

За да бъде головата фиеста на новите попълнения пълна, то в 34-ата минута се разписа и Микел Артета. Испанецът получи отличен пас от Аарън Рамзи и с точен удар от границата на полето не остави никакъв шанс на Робинсън. Още преди почивката „топчиите" можеха да решат всичко, отбелязвайки трети гол. След бърза контраатака Аршавин намери добре Жервиньо, но вместо да подаде на останалия на изгодна позиция Ван Перси, тъмнокожият нападател реши да играе сам и бе спрян от Скот Дан.

Второто полувреме започна вдъхновяващо за домакините, които изравниха резултата още в 50-ата минута. Централният бранител Самба се размина с топката при центриране, но коженото кълбо се отби в крака на Алекс Сонг и се оплете в мрежата на „топчиите" - 2:2. Малко по-късно Якубу се разписа с удар от метър-два, като по този начин изведе Блекбърн за първи път напред в резултата. При повторенията обаче ясно се видя, че нигериецът е бил в положение на засада. Последваха минути, в които двамата мениджъри извършиха няколко смени. Тези в Блекбърн дадоха резултат и в 69-ата минута феновете на „Иууд Парк" отново имаха повод за радост. Олсон проби отлично по десния фланг, навлезе в полето и центрира, а Кошчелни се оказа неподготвен и сам вкара топката във вратата на Арсенал - 4:2.

От тук до края на срещата Арсенал очаквано наложи натиск, но Пол Робинсън се справи с лекота с няколко опасни удара на Робин Ван Перси и резервата Тио Уолкът.  Все пак в 85-ата минута агресивната игра на лондончани даде резултата и Шамак намали за 3:4, след като засече отлично центриране на Ван Перси.

В даденото от съдията продължение Пер Мертезакер можеше да изравни резултата, след като получи отличен пас от Андре Сантош, но ударът с глава на защитника не намери очертанията на вратата.

БЛЕКБЪРН - АРСЕНАЛ 4:3
0:1 Жервиньо (10’)
1:1 Якубу (25’)
1:2 Артета (34’)
2:2 Сонг (50’-автогол)
3:2 Якубу (59’)
4:2 Кошиелни (69’-автогол)
4:3 Шамак (85’)

БЛЕКБЪРН: Робинсън, Салгадо (18’Петрович), Самба, Дан, Живе, Формика (65’ Вукчевич), Нзонзи, Лоу, Рочина (56’ Олсон), Хойлет, Якубу

АРСЕНАЛ: Счезни, Саня (53’ Джуру), Мертезакер, Кошчелни, Сантош, Рамзи, Сонг, Аршавин (65’ Уолкът), Артета, Жервиньо, Ван Перси.