Два аматьорски отбора се класираха за четвъртия кръг на ФА къп. Линкълн и Сътън Юнайтед измъкнаха драматични победи срещу бившия носител на Купата на УЕФА Ипсуич Таун и срещу „възкръсналия" АФК Уимбълдън.

Линкълн ще домакинства в следващата събота срещу Брайтън. Сътън ще играе на свой терен с Лийдс Юнайтед.

Нейтън Арнолд хвърли в екстаз повече от 9 хиляди зрители. Той пробяга целия терен след бърза контраатака, остана сам срещу вратаря Дийн Геркен и го финтира. Голът стана в 91-ата минута.

Нейтън Арнолд преодолява Дийн Геркен

Сътън обърна местния си съперник АФК Уимбълдън като гост. Том Елиът изведе напред домакините с гол в 10-ата минута. В 15-ата минута беше изгонен централния защитник на Уимбълдън Пол Робинсън, което се оказа фатално.

Чак в 75-ата минута Рори Дийкън изравни. Седем минути по-късно Максим Биму изведе Сътън напред. А Дан Фитчет оформи крайното 1-3.

Кристал Палас на Сам Алардайс също направи обрат. Третодивизионният Болтън поведе с 0-1, но „орлите" се класираха за следващия кръг с крайното 2-1.

В сблъсъка от Висшата лига Бърнли отърва Дейвид Мойс от мисли за Купата и отстрани неговия Съндерланд с 2:0.

Флийтууд Таун загуби у дома с 0-1 от Бристол Сити.

В Брайт Осай-Самуел вкара победния гол за Блекпул срещу Барнзли в добавеното време на продължението. Двата отбора бяха завършили на равно в редовното време 1-1.